U nedjelju na Duhove, 19. svibnja poslije pučke sv. Mise u 11,00 sati bjelopoljski župnik don Rajko Marković, blagoslovio je parter i obnovljeni okoliš župne crkve u Bijelom Polju, koji s obnovljenom dvorišnom platformom, pristupnim stazama i stepenicama zaprema skoro dulum prostora. Još je naglasio, kako naša župna crkva sa svojim uređenim okolišem uz glavnu prometnicu svjedoči o velikoj vjeri i postojanju Hrvata-katolika na ovim prostorima, što služi Bogu na čast, a nama župljanima na ponos.

Najprije je služena sv. Misa u 11,00 sati pod kojom je pjevao župni Veliki zbor, čitali mladi iz župe, a ministranti posluživali oko oltara. Pri kraju sv. Mise župnik je najavio svečani blagoslov poslije sv. Mise pred crkvom i zahvalio svima koji su pomogli da se ovo djelo realizira, pa je rekao: „ Danas ćemo poslije pučke sv. Mise u 11,00 sati blagosloviti parter oko naše župne crkve, koji je završen i uređen ovih dana, ostale su još neke sitnice, čije je rješavanje u tijeku. Zahvaljujem svima koji su pomogli da se uredi ovaj naš crkveni prostor. Hvala gradu Mostaru, gradonačelniku gop. Mariu Kordiću, vijećnicima Marku Novaku i Damiru Knezoviću, poduzećima-izvođačima radova: EuroVigu, Gedori, Komunalnom Mostar i  A3 Široki Brijeg. Struka je pregledala radove i zadovoljni su, a i mi smo. Poslije pučke sv. Mise izići ćemo pred crkvu na blagoslov, a onda će naše Folklorno društvo povesti pučko slavlje u kolu i pjesmi, a naši će momci na stolove iznijeti čašicu pića, da se možemo i počastiti“, rekao je župnik.

Poslije sv. Mise sve se ovo ovako obistinilo, na opće zadovoljstvo svega okupljenog domaćeg Božjega puka. Bogu hvala!