Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe. Imate i plakate za Srce Isusovo u dnu crkve s jedne strane listić, a s druge strane plakati.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se: od ponedjeljka do petka u 18,00 sati, a u subotu u 7,00 sati ujutro. Slijede misne nakane i darovatelji….
  • Ponedjeljak, 27. svibnja, 18,00 sati
   Za pokojnu Anku Zadro
   17,30 sati Zdravka Galić za + supr. Dragu i kći Ružicu
  • Utorak, 28. svibnja, 18,00 sati
   Djeca za ++ rodit. Ivana i Janju Azinović, + brata Roberta i ost. ++ iz obit.
  • Srijeda, 29. svibnja, 18,00 sati
   Slavica Zovko za + supr. Ivu i ost. ++ iz obit. Zovko i Vladić
   17,30 sati Sonja Jurić za ++ rodit. Jozu i Magdalenu, br. Ivicu, te ost. ++ iz obit. Šuman
  • Četvrtak, Tijelovo, 30. svibnja, 18,00 s.
   Misa za narod naše župe, a poslije sv. Mise svečana Procesija
   10,00 sati sv. Misa na Buni, patron crkve
  • Petak, 31. svibnja, 18,00 sati – Svečani završetak pobožnosti
   Obitelj za + Janju Kolobara, 1. godiš. i za ++ Stojana, Vinka i Darija
   7,00 sati sv. Misa u Samostanu
   17,30 sati Roditelji za + sina Željka Crnjac, ++ rodit. Matu i Ivu, Iliju i Jaku
  • Subota, 1. lipnja, 7,00 sati
   Matija Kolobarić s djecom za + supr. Andriju i ost. ++
   6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Nedjelja, 2. lipnja
   9,00 Zdravko Bošnjak za ++ Ivanku, Elizabetu i Stanka
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 2. lipnja: u 9,00 i 11,00 sati.
 • Za Crkvu u KM: Pero Sesar 100, N.N. 50, Stana Aničić 50, Mila Zovko 70, Ruža Jurić 200, Ivo Perić 50, Dario Pehar 50, Gordana Nikić 100 i Zoran Krezić 50.
 • Za Caritas u KM: Stana Aničić 60, Mila Zovko 20, Ruža Jurić 20 i Marica Perić 10.
 • Za župni listić u KM: Stana Aničić 10, Mila Zovko 10 i Marica Perić 10.
 • Dječji zbor: proba za Dječji zbor u subotu u 9,00 sati i danas poslije rane sv. Mise na koru.
 • Župni Folklor: proba za sve Folkloraše danas u 11,00 sati, poslije sv. Mise u 10,00 sati, a za vikend probe po dogovoru, termini proba bit će na grupi Folklora.
 • Braćo i sestre, pred nama je naš najveći župni blagdan Patron župe Presveto Srce Isusovo, kompletan program trodnevnice i samog blagdana imate na umnoženim plakatima u dnu crkve pa možete uzeti, a plakate imate i na našim oglasnim pločama i na portalu naše župe, pa možete pročitati, a ovih ćemo dana obavijesti o Patronu naše župe poslati i u društvene i crkvene medije, a plakate po našoj župi i okolnom mjestima i gradovima. Sljedeće nedjelje zamolit ću Folklor i žene iz župe da donesu pecivo za Večer Folklora i na Srce Isusovo, ili ako tko želi darovati svoj prilog za ove dane, može uplatiti u Župnom uredu.
 • U četvrtak, 30. svibnja je Tijelovo-Brašančevo-Korosande, zapovijedna Svetkovina i crkvena i državna. Sv. Misa u 18,00 sati u crkvi. Poslije sv. Mise svečana procesija kroz crkveno dvorište i na nogostup uz crkvenu živicu. Pozivam čitavu našu župu i svu djecu, a djeca od I. do V. razreda, posebno Prvopričesnici neka ponesu košarice s cvijećem, koje će posipati putom ispred Presvetoga, molim učitelje-ce da budu uza svoje razrede. Molim sve ovogodišnje Prvopričesnike i mladiće-Apostole od Velikog Četvrtka da u četvrtak dođu u župnu dvoranu u 17,00 sati, da se lijepo obuku u robu kao za Prvu Pričest, i Veliki Četvrtak i tako će obučeni biti na sv. Misi na Tijelovo, a poslije idu u procesiji, a Prvopričesnici i ostala djeca ići će ispred Presvetoga dvoje po dvoje i posipati cvijeće, a Apostoli će nositi Nebo-Baldakin nad Presvetim i križ i svijeće-baklje u procesiji. Po našem dvorištu bit će 4 oltara odakle će se obaviti blagoslov s Presvetim i blagoslov polja na sve 4 strane svijeta, a završni blagoslov u crkvi. Molim vas da taj dan ne parkirate auta u crkvenom dvorištu radi procesije. Svi ministranti neka budu u sakristiji obučeni u 17,30 sati. Taj ćemo dan na kraju sv. Mise, u nazočnosti sve naše djece, školske mladeži i studenata, a na završetku školske i vjeronaučne godine zahvaliti Bogu zahvalnom molitvom za sva dobra koja je našoj djeci i mladima udijelio u protekloj radnoj godini i tako završavamo i s vjeronaukom za ovu školsku godinu.
 • Na Tijelovo je patron crkve na Buni, sv. Misa u 10,00 sati, ide i župnik.
 • Mjesec svibanj je Gospin mjesec: Još imamo do petka u 18,00 sati u našoj crkvi pobožnost Gospi pa sv. Misa, predmole naša djeca, Prvopričesnici i ministranti, a u petak svečano završavamo Gospin mjesec svibanj.
 • Izbori za članove u EU Parlament iz RH za konzularno područje GKRHMO održat će se u nedjelju 9. lipnja 2024. u zgradama Ekonomskog i Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru od 7,00 do 19,00 sati.
 • Mlada Misa don Alena Markića na Bobanovu u subotu, 1. lipnja u 11,00 sati.
 • Radimlja: Danas je Komemoracija i sv. Misa na Radimlji kod Stoca u 12,00 sati za sve poginule i nestale Hrvate-katolike u Drugom svjetskom ratu i poraću, na Križnom putu 1945., ide i župnik, a u našoj su crkvi danas sv. Mise u 8,00 i 10,00 sati.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković