Župne oglase možete uzeti u dnu crkve, a imate ih i na oglasnoj ploči i na Portalu naše župe.

 • Sv. Mise kroz tjedan govorit će se u ponedjeljak u 7,00 s., subotu u 8,00 sati, utorak, srijeda i četvrtak u 19,00 s., petak Srce Isusovo u 18,00 s. Slijede misne nakane, a darovatelji u sljedeću nedjelju…
  • Ponedjeljak, 3. lipnja, 7,00 sati
   Žarko i Nada Leko za+rod. Ivana,Ivu,Boška,Ivu,br. Stanka, bratića Tomislava i Matiju Zovko
   6,30 sati sv. Misa u Samostanu
  • Utorak, 4. lipnja, 19,00 sati – Prva večer trodnevnice i Večer Folklora
   Anđa Cigić s djecom za + Andriju i ost. ++ – Blagoslov mladih
  • Srijeda, 5. lipnja, 19,00 sati – Druga Večer trodnevnice
   Ante Zovko za ++ rod. Stojana i Dragicu,braću Šimuna i Mirka i ++ Mihu i Maru i nevj.Ljilju – Blagoslov djece i djece iz Vrtića
  • Četvrtak, 6. lipnja, 19,00 sati – Treća večer trodnevnice
   Supruga Štefica i sinovi s obiteljima za + Slavka Zovku – Blagoslov bračnih parova
  • Petak, 7. lipnja, 18,00 s. – Patron župe, Svetkovina Presvetoga Srca Isusova-Prvi petak
   18,00 sati Svečana sveta Misa – Blagoslov obitelji, vozača i vozila
   9,00 sati Tiha sveta Misa za ++
  • Subota, Srce Marijino, 8. lipnja, 8,00 sati
   Obitelj Soldo za ++ Juricu, Jozu, Slavka, Cvitu i Ljubicu
   11,00 sati Sv. Toma – Bijeli Brijeg, sv. Misa i Krizma
  • Nedjelja, 9. lipnja
   9,00 Drago i Luca Šarić za ++ rodit. Anicu i Tomu i ++ Peru i Ivu
   11,00 Misa za narod naše župe
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju, 9. lipnja: u 9,00 i 11,00 sati
 • Župni Folklor: Proba danas za sve Folkloraše u 12,00 sati, sutra u ponedjeljak u 15,00 sati, u ostale dane po dogovoru, a bit će objavljeno i na grupi Folklora.
 • Braćo i sestre, pred nama je naša najveća župna Svetkovina Patron župe Presveto Srce Isusovo, kompletan program trodnevnice i samog blagdana imate na plakatima, na portalu naše župe, u mnogim drugim medijima, a sav program imate i u današnjem listiću.
  Bijelo Polje je ovih dana u znaku svoga zaštitnika Presvetoga Srca Isusova, koji je patron bjelopoljske župe. Od utorka, 4. lipnja kreće duhovna obnova župe, te prigodni programi u krugu bjelopoljske župne crkve.
  U utorak počinje trodnevnica u župi. Svaku večer trodnevnice: utorak, srijeda i četvrtak, sveta ispovijed u 18,30 s., a sveta Misa u 19,00 s., ispovijeda više svećenika, a za sve ostale informacije plakati su postavljeni po župi i okolici. O Danima Srca Isusova u Bijelom Polju možete ovih dana pratiti na mnogim medijima crkvenim i društvenim. Prvu večer trodnevnice zabilježit će RTVHB, a sv. Misu u petak na Srce Isusovo zabilježit će također RTV Herceg Bosne i Radio Marija BiH. Ministranti neka svaku večer dolaze pola sata prije sv. Mise obući se i ministrirati, a u petak na Srce Isusovo svi ministranti u 17,30 s., u sakristiji obučeni i spremni za ministriranje pod svečanom sv. Misom u 18,00 s. Molim naš Folklor i naše domaćice da u utorak na Prvu večer trodnevnice i Večer Folklora do 18,00 s. u Šator na Igralištu gdje će biti večera za Folklore i goste, donesu pecivo, što tko može: pite, kolače, krofne, uštipke, kiflice… za počastiti sudjelovatelje i goste u „Večeri Folklora“, koje smo tu večer pozvali u Bijelo Polje, a isto tako raspodijelite se pa donesite tko može i na Srce Isusovo u petak, u župnu dvoranu, do 17,00 s. da možemo počastiti goste i prijatelje na Srce Isusovo, ako tko želi biti Sponzor, pa novčano pomoći „Večer Folklora“ i „Dane Srca Isusova“ neka se javi u Župni ured i svima unaprijed hvala.
 • Utorak, 4. lipnja – Prva večer trodnevnice. Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za sv. ispovijed, u 19,00 sati pobožnost Presv. Srcu Isusovu pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda, te otvara Dane Srca Isusova u Bijelom Polju: mons. Petar Palić, mjesni biskup, pjeva: „Zbor Mladih“ bjelopoljske župe, pod sv. Misom blagoslov mladih
 • U 20,00 sati održat će se “Večer Folklora” na Igralištu poviše župne crkve u Bijelom Polju u kojoj sudjeluje 10 HKUD-a i klapa. Nastupaju: HKUD „Bijelo Polje“ Mostar; HKUD „Stolac“ Stolac; KUD „Šokadija“ Budrovci-Slavonija; HKUD „Luke“ Višići; HKUD „Dubrave“ Aladinići; HKUD „Brotnjo“ Čitluk; HKUD „Prenj“ Prenj; HKUD „Katedrala“ Mostar, HKUD „Rotimlja“ Rotimlja, Klapa „Trs“ Mostar. Poslije službenog programa slijedi podjela zahvalnica, zatim veličanstveni Vatromet, pa Opće pučko slavlje, koje predvodi: „Millenium band“. Ovaj će događaj zabilježiti RTV Herceg – Bosne.
 • Srijeda, 5. lipnja – Druga večer trodnevnice. Župna crkva: u 18,30 s. prigoda za svetu ispovijed, u 19,00 s. pobožnost Presv. Srcu Isusovu, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda: don Ivan Aničić, župni vikar župe Dračevo, pjeva: Dječji zbor bjelopoljske župe, pod sv. Misom blagoslov djece iz čitave župe i iz Vrtića „Sv. Klara“
 • Četvrtak, 6. lipnja – Treća večer trodnevnice – Uočnica Patrona župe. Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za svetu ispovijed, u 19,00 sati pobožnost Presv. Srcu Isusovu, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda: don Gordan Božić, župnik župe Stolac, pjeva: Zbor „Mladi“ stolačke župe, pod sv. Misom blagoslov bračnih parova
 • Petak, 7. lipnja – Glavna Svetkovina, Presveto Srce Isusovo, zaštitnik župe. Svečanu koncelebriranu svetu Misu, u krugu bjelopoljske župne crkve u 18,00 sati predvodi: mons. Rok Đonlešaj, nadbiskup barski, apostolski upravitelj kotorski i primas Srbije, kojega će na početku misnog slavlja uime čitavog okupljenog puka i svećenstva pozdraviti bjelopoljski župnik don Rajko Marković, a potom će izraziti dobrodošlicu svim nazočnima. Pod sv. Misom pjeva: Mješoviti veliki zbor bjelopoljske župe. Prije misnog slavlja nadbiskup će na Vanjskom oltaru pred kipom Presv. Srca Isusova, u blizini župne crkve, izmoliti Posvetnu molitvu Presv. Srcu Isusovu, te zazvati Božji blagoslov na sav okupljeni katolički puk i na bjelopoljsku župu, blagosloviti sve naše obitelji, vozače i vozila, nakon čega slijedi sv. Misa. Na kraju “Lijepom našom” završavamo misno slavlje. Poslije sv. Mise naše domaće Folklorno društvo povest će pred crkvom Pučko slavlje, a svi okupljeni moći će se počastiti osvježavajućim pićem i nabaviti religiozni suvenir s uspomenom iz Bijeloga Polja. Uradili smo i male prikladne bjelopoljske kipove Srca Isusova s natpisom Bijelo Polje, koje od danas možete nabaviti u Župnom uredu, a moći ćete ih nabaviti i na Dan Srca Isusova pred crkvom među ostalim suvenirima, a gosti će ih moći nabaviti kao uspomenu. Zatim gosti idu u domaćina na večeru i osvježenje, a biskup i svećenici u Župnu kuću. Braćo i sestre svi u župi slavimo Srce Isusovo, nek se zna: „Bijelo Polje taj dan slavi“, pozovimo goste, rodbinu i prijatelje na svečani ručak, pa svi zajedno na sv. Misu ili na sv. Misu, pa svi na zajedničku večeru. Na Tijelovo smo imali svečani blagoslov na sve četiri strane svijeta sa 4 oltara i blagosov polja, a na Srce Isusovo imamo blagoslov čitave župe, svih naših obitelji, pa neka čitava župa taj dan slavi, skupa s gostima, prijateljima i hodočasnicima. Dobro nam došli!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umrla je naša župljanka Jelka Pinjuh, za pokoj njezine duše, pomolimo se…

Sve vas pozdravlja i na sve zaziva Božji blagoslov,

vaš župnik don Rajko Marković